Açılış etkinlikleri, akılda kalıcılığı ve ilk izlenim açısından oldukça önem verilen, günlerce hayalini kurduğunuz ve hazırlık yaptığınız organizasyonlardandır.

Yıllardır emek verip, hayalini kurduğunuz şirket ya da iş yerini artık hayata geçiriyorsunuz. Belki de yepyeni bir ürün ve markayı halkın hizmetine sunacak bir iş yeri açılışı arefesindesiniz. Çalışmalarınızın ya da ürünlerinizin halka veya sektöre tanıtımı unutulmaz olsun istemez misiniz?

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Elbette yepyeni umut ve birçok emekle kendi iş yerini açan her kişinin en çok istediği şey budur. Bu anlamda hayal ettiğiniz hatta hayallerinizin de ötesinde bir açılış organizasyonu için bu işi profesyonellerin eline teslim etmelisiniz. Sektöründe uzman açılış etkinlikleri konusunda tecrübeli bir organizasyon firmasıyla görkemli bir başlangıç yapmanız sizin akıllarda kalıcı olmanızı sağlayacaktır.

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Ayrıca ilk intibaının ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Eşsiz ve ses getirici bir açılış organizasyonu ile işinize öz güvenli ve emin adımlarla yepyeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Ve müşteri hacmini hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Açılış Etkinlikleri Nasıl Yapılır?

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Açılış etkinlikleri birkaç balon ve ses sistemleri ile sadece o gün akılda kalmanızı sağlar. Uzun süre akıllara kazınmak ve iş yeriniz her gündeme geldiğinde, akla o müthiş açılış organizasyonunun gelmesi uzman bir ekiple mümkündür. Bu konuda işinizi şansa bırakmayıp, hayallerinizi süsleyen açılış organizasyonunu uzman ellere teslim etmelisiniz.

Açılış etkinliği yapmaya karar verdikten sonra ikinci adım uygun organizasyon firmasının bulunmasıdır. Birçok organizasyon firması açılış organizasyonları düzenlemektedir ve her firmanın da farklı metot ve kendine has bir çizgisi vardır. Bu sebeple hayallerinizde ki açılış organizasyonunu düzenlemek için geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız. Planladığınız konsepte uygun firmaları inceleyip fiyat teklifi alarak değerlendirme yapabilirsiniz.

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Açılış organizasyonları kapsamında sunulan hizmet nelerle dikkat çekebilir? Hangi etkinlikleri yapabilirsiniz? Genel olarak yapılan ve yapılabilecek farklı açılış organizasyonları için alternatif etkinlikler şu şekildedir:

 • Balon süslemeleri, mekân içi ve dışı süslemeleri,
 • Canlı Heykeller
 • Ses sistemi ve müzik yayını,
 • Mehter takımı,
 • Halk oyunları ekibi gösterisi,
 • Palyaçolar, ilizyonistler,
 • Sanatçı katılımı ve konserler,
 • Havai fişek gösterisi, konfeti, volkan gösterisi,
 • Kokteyl masası ve ikram masaları,
 • Sürpriz çekilişler,
 • Dans gösterileri ve showlar,

Mağaza ve İş Yeri Açılış Etkinlikleri

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

İş yeri ya da mağazanın açılış organizasyonu düzenlenirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir: Amacına uygun konsept kullanmak ve dekorasyon tercihi göze hitap etmesi açısından oldukça önemli parçalardır. Ayrıca açılış organizasyonun eğlenceli ve görkemli hale gelebilmesi için gösteriler, etkinlikler, sürpriz çekilişler, sanatçı organizasyonları, indirim ve kampanyalarla dikkat çekilebilir.

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Özellikle kurumsal bir firmanın yapacağı açılış organizasyonu firmanın sektörde ki tanıtımı ve prestiji açısından önem arz etmektedir. Firmanın sektöre görkemli bir adım atması ve kendisini tanıtması yapacağı işlerin devamlılığı açısından garanti oluşturmasını sağlar.

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Açılış etkinliği öncesinde etkinliklerin planlanması kadar halka ya da davetlilere duyurulması da önemli ve gereklidir. Afişlerle, reklamlarla, anonsla ya da davetiye bastırarak yapacağınız etkinliği herkese duyurabilirsiniz. Festival havasında yapılacak bir organizasyonla yıllarca adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Sanatçı Organizasyonu ile Açılış Etkinlikleri

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Açılış etkinlikleri yeni açılan ve faaliyete yeni başlayan iş yerlerinin etkili bir şekilde tanıtılmasını sağlar. Bu anlamda bazı iş yerleri ve kuruluşlar akıldan silinmeyecek etkinlikler hayal etmektedir. Özellikle büyük çaplı bir iş yerinin açılışında firma sahibi iş yerinin tanıtılması ve adını duyurabilmesi için farklı konseptler tercih edebilir.  Bu tarzda bir etkinlik hayal eden ve iyi bir organizasyon firmasıyla anlaşan firmalar hiçbir masraftan kaçmadan en iyi organizasyonu yapmaktadır.

Organizasyonların elbette bir maliyeti olacaktır. Bu maliyet yeni iş hayatına adım atan işletmeler için elbette can sıkıcı bir durumdur. Fakat yapılan tanıtım, müşterilerin dikkatlerinin çekilmesi ve gelecekte yapacağınız işler açısından oldukça önemlidir.

alternatif-etkinlikler-acilis-etkinlikleri

Sanatçı organizasyonları ile bir açılış planlamak iş yeri için görkemli konser havasında ve geniş çaplı bir organizasyon demektir. Bu ses getirici organizasyon ile iş yerinize birçok müşteri çekebilir ve herkese adınızı duyurabilirsiniz. Sanatçı ve konserlerin ayrıca reklamınızı yapmada da büyük katkıları olacağı unutulmamalıdır. İş yerinizi bu mükemmel açılış organizasyonu sayesinde bir marka haline getirebilirsiniz.


Açılış etkinlikleri konusunda profesyonel yardım almak ve başarılı bir marka tanıtımı yapmak için FA Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Organizasyonlarınıza özel teklifler almak için hemen arayın+90 212 212 11 66 | +90 555 423 13 13
Etkinliğinize özel orkestra gruplarını incelemek için hemen tıklayın