Her dönem özel günlerde yıl dönümü etkinlikleri özel olarak kutlanır. Özellikle bu etkinliklerin önemi büyük olup, kişisel olarak fazlaca önemsenmektedir. Büyük hazırlıkların yanında farklı hediyelerle yıl dönümleri kutlanır.

Yıl dönümü kutlama fikirleri çokça merak edilip, sürekli farklı hediyeler ve etkinlikler düzenlemek kişilerin aklına gelmektedir. Ayrıca kutlama yaparken farklı fikirler tercih edilerek çiftler birbirini mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar.

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Özellikle bu yıl dönümü kutlaması sevilen bir kişiye ise çok daha geniş çaplı organizasyonlar söz konusu olabilmektedir. Bununla beraber profesyonel yıl dönümü organizasyonları için organizasyon firmaları eşliğinde hazırlık yapmak çok daha etkili olabilmektedir. Hem profesyonel bir etkinlik ile sevdiğini etkilemek isteyenler hem de daha doğal yöntemler ile sevgisini yıldönümünde göstermek isteyenlere işte altın tavsiyeler!

Yıl Dönümü Etkinlikleri Yapılacaklar Listesi

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Uzun yıllar birlikte olunsa dahi yıl dönümleri çiftlerin birbirlerine karşı besledikleri sevgiyi kutlamak için çok iyi bir fırsattır. Ayrıca evlilik yıl dönümünün yanında tanışma, nişan gibi özel günlerde kutlanır.

Yıl dönümü etkinlikleri planlı bir şekilde yapıldığında ortaya unutulmaz birçok anı çıkmaktadır. Yıllarca bu güzel anıları karşınızdaki kişi hem hatırlayıp hem de sizin gösterdiğiniz değeri ortaya koyar.  Bu açıdan bireysel ya da profesyonel kişilerden yardım alarak güzel etkinlikler hazırlanabilir.

Yıl dönümü kutlamaları için alternatif etkinlikler hakkında daha detaylı bir çalışma şu şekilde sıralanabilir:

1- Evlilik Yıl Dönümü İçin Evde Neler Yapılabilir?

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Her zaman dışarıdan hediye almak yerine bazen de ev ortamında el emeği ile birçok hediye hazırlamak mümkün. İnternette bu hediyelerin yapımı ile ilgili fazlasıyla ilginç fikirler yer almaktadır.

Peki, ne yapacağınıza karar veremediniz. İşte bu konuda en iyi yaptığınız şeyleri düşünün ve onları partnerinizin de seveceğini düşünerek yapın. Bir yemek, bir pasta ya da ev ortamında beğeni toplayacak bir köşe yapın. Sevdiğiniz kişinin beğeneceği eşyaları ya da seveceği kıyafetleri alıp bu köşeye yerleştirebilirsiniz.

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri
Yıl Dönümü Etkinlikleri

Farklı olarak uzun emek isteyen origami hediyeleri yapabilir, içlerine notlar ve takıları koyabilirsiniz. Büyük emek isteyen bu hediye yıllarca akıldan çıkmayacak bir etkiye sahiptir.

2- 1. Evlilik Yıldönümünde Ne Yapılır?

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Yıl dönümü etkinlikleri arasında en çok evlilik için hazırlıklar yapılmaktadır. Ayrıca unutulduğunda çiftler arasında büyük sorunlar doğabiliyor. Bu açıdan evlilik yıl dönümü için önerileri bir yere not edin.

Güzel bir takı seti bir erkeğin bir kadına alacağı en güzel hediyelerden bir tanesidir. Yanında bir çiçek ile bu sürpriz daha da güzel hale gelebilir. Bunun yanında erkeğe onun tarzını gösteren bir saat alınabilir.

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

İyi bir restoranda mumlar ışığında güzel bir yemek sürprizi yenebilir. Tam yemeğin ortasında keman müziği yemeğinize ortak olabilir ki eşiniz bu jeste kayıtsız kalmayacaktır. Bu yemek evde de yapılabilir ve güzel bir masa kurabilirsiniz, partnerinizin sevdiği yemek ve güllerle daha da mutluluk katabilirsiniz.

Bir mektup yazabilir, eşinizin ummadığı anda çiçeklerle karşısına çıkartabilirsiniz. Bunlara ek olarak partnerinizle birlikte yaşadığınız anıların yer aldığı fotoğrafları bir albüm yapıp fotoğraf kitabı yaptırabilirsiniz.

3- 1. Yıl Dönümü Hediyeleri

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Sevgiliye 1 yıl dönümünde ne yapılır sorusuna yüzlerce cevap verilebilir. Burada özel olan sizin partnerinizin özelliklerine göre iyi hediyeler seçmenizdir. Günümüzde internet ortamında birçok hediye ve hazır seyahat planları bulunmaktadır. Bunlar arasından da seçim yapabilirsiniz.

Eşinizle birlikte resimlerinizin bulunduğu ahşap karikatür yaptırabilirsiniz. Hem neşeli anlar geçirebilir hem de farklı bir hediye olabilir sizler için. Bunun yanında kemer ve cüzdanın bulunduğu setler var eşinize ya da sevgilinize bu setlerden alarak mutlu edebilirsiniz.

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Bayanlara özel olan ve her zaman değeri olan kolyeler de çok güzel hediyeler arasındadır. Partnerinize alarak yıllarca sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle her mevsim kullanacağı kıyafetleri de alabilirsiniz.

Yıl dönümü etkinlikleri arasında saatler ve baskılı eşyalarda çok güzel hediyelerdir. Bu konuda mühim olan sizin küçük de olsa o güne özel bir şey yapıyor olmanızdır. Bu fikri aklınızdan çıkarmadan hediye seçimlerinizi yapın.

4- Evlilik Yıldönümü Sürprizleri

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Evlilik yıldönümü sürprizleri kadınlar kulübü sitesinde de birçok fikir beyan edilmiştir. Kadınların fikir danışmak için uğrak mekanı olanı bu sitede birçok farklı fikir yer alıyor.

Eşine kendi aralarında özel olan bir resmi billboard yaptırma fikri farklı olup sizlerin de yapabileceği güzel fikirler arasındadır. Bu plana güzel bir yemek, mumlar ve balonları da ekleyebilirsiniz.

Sizin yıl dönümünüzü özel kılacak bir film alıp, güzel bir yemekten sonra izleyebilirsiniz. Yıllarca basit ama güzel bir anımız oldu diyerek konuşursunuz. Buradaki önemli detay sizin eşinizle paylaşımınızın bulunmasıdır.

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Eğer şehrinizde bir ada varsa eşinizle orada bir yemek yiyebilir gecenizi adada geçirebilirsiniz. Herkesten uzak ve güzel vakitleri geçireceğiniz güzel bir anı sizleri beklemekte. Bunun yanında aşkınızı bir pasta yaparak eşinize sunabilir yanında da bir yüzük hediye edebilirsiniz.

Partnerinizin resmini yapabilirsiniz. Onun resmini kendinizce çizerek kolayca birlikte eğlenebilir ve mutlu anlar yaşayabilirsiniz. Farklı olarak eşinizin çalıştığı odanın camı varsa ve yüksekteyse cam temizleyicilerin asansörüne binerek o pencereye kadar çıkın. Sonra cama tıklayıp seni seviyorum diyebilirsiniz. Yıl dönümü etkinlikleri için yukarıda saydığımız seçenekler gibi birçok fikir üretebilirsiniz.

Teknede Yıldönümü Kutlaması!

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Tüm bu seçenekler dışında çok daha profesyonel bir yıl dönümü kutlaması istiyorsanız teknede yıl dönümü kutlaması çok iyi bir seçenek olacaktır. Özellikle İstanbul gibi büyüleyici bir şehirde boğazda yapılan bir özel bir tekne turunda eşinizi ya da sevgilinize unutulmaz bir hediye sunmanız mümkün!

Sanatçı Organizasyonu Yıl Dönümü Etkinlikleri İçin En Güzel Seçenek Olabilir!

alternatif-etkinlikler-yil-donumu-etkinlikleri

Sevdiğiniz ile yeni bir yıla daha adım atacaksınız ve bunu en iyi şekilde göstermek istiyorsunuz…. Bunun en etkileyici yollarından birisi de en sevdiği şarkıların dile geldiği bir etkinlik ile sanatçı eşliğinde bir kutlama hazırlamak olabilir.

FA Organizasyon, sanatçı menajerliği konusunda yıl dönümü etkinlikleri kapsamında farklı sürpriz seçenekleri arayan kişilere çok daha profesyonel çalışmalar sunabilmektedir.