FA Organizasyon’dan Juggling Gösterileri!

Doğal ışıkta yapılan jonglörlük performansları, istenen performans süresine, sahne büyüklüğüne ve imkanlarına bağlı olarak ateş ve ışıklı malzemelerle de sunulabilmektedir.

Kontakt Top

Şeffaf cam kürelerin solo veya senkronize dans koreografileri ve izolasyon teknikleri aracılığıyla boşlukta asılı oldukları ilüzyonunun yaratıldığı jonglörlük performanslarıdır.

Format

Solo-düet dans performansı

Süre

2-4 dakika

Diabolo

İki çubuk arasına gerili bir ipte düğümler, fırlatma ve yakalamalar arasında döndürülen ve çin yoyosu olarak da bilinen diabolo ile solo veya duo gerçekleştirilen jonglörlük performanslarıdır.

Format

Solo-düet jonglörlük performansı

Süre

2-5 dakika

Obje Manipülasyonu

Poi ve staff benzeri flow enstrümanlarının yanı sıra, fötr şapkalara benzer özel şapkalarla gerçekleştirilen ve farklı türdeki sahne tekniklerinin kullanımıyla (dans, oyunculuk, pantomim vb.) beraber sergilenen çeşitli obje manipülasyon performanslarıdır.

Format

Solo-grup jonglörlük performansları

Süre

2-5 dakika

Tek Teker

Tek teker, insan gücüyle çalışan, adı üstünde tek tekerlekli bir araçtır. Bisikleti andırmakla birlikte daha az komplikedir. Tek tekere farklı şekillerde binilerek serbest stil numara ve hareketler elde edilir.

Giraffe: Zincirli tek tekerdir. Zincirin kullanılması, tek tekerin boyunun standart tek tekerlerden daha uzun olmasını sağlar. Uzunluğu 2 metreyi bulan giant giraffe ve üç tekerleğin üst üste bindiği tricycle araçları ile yapılan akrobatik denge performanslarıdır.

Format

Solo-duo jonglörlük performansları

Süre

2-8 dakika

Top & Lobut & Halka

Farklı türde pek çok dans stili ile birleşerek yeni bir ifade aracına dönüşmüş olan top jonglörlüğü; bir veya birden fazla jonglörün senkronize çevirdiği ve paslaştığı lobut ve halka jonglörlüğü tekniklerini içeren, solo veya senkronize koreografilerle zenginleşen jonglörlük performanslarıdır.

Format

Solo-grup jonglörlük performansı (2-6 jonglör)

Süre

3-6 dakika

Videolar

Kafanızda soru işaretleri mi var?
Hemen bizimle iletişime geçin ► +90 212 212 11 66 | +90 (555) 423 13 13
Mesaj göndermek için tıklayın