Organizasyonlarda çocuklu ailelerin aklından ilk “acaba çocuk etkinlikleri var mı?” sorusu geçer. Yetişkinler eğlenirken çocuklar da eğlenmelidir değil mi?

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Çocuk etkinlikleri çocuklarınızın sıkılmadan öğretici bir şekilde zaman geçirmesi için yapılan oyunlardır. Bu etkinlikler ile çocuklarınız birçok şeyi sıkılmadan oyun şeklinde kavrar ve gelişimlerine yardımcı olur. Gerek evde gerek ise farklı organizasyonlar ile bu etkinliklere ulaşmak oldukça kolay.

Çocuklarınıza oldukça yararlı olan bu etkinlikler çocukların yaş aralığına göre değişim gösterebilir. Örneğin 2 yaşında bir çocuğa yapılacak bir etkinlik ile 7 – 8 yaşındaki bir çocuğa yapılacak etkinlikler birbirlerinden oldukça farklı yol izler. Bu nedenle özellikle organizasyonlarda tercih edilecek çocuk etkinlikleri her yaşa hitap edecek şekilde olmalıdır.

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Davetlilerin organizasyon sırasında çocuklarının da güvenle bir etkinliğe dahil olduğunu bilmesi organizasyon başarısı açısından önemlidir. Çocuk etkinlikleri konusunda başarıyı sağlamak belki de organizasyonun en zor kısımlarındandır. Aslında basit gibi görünse de çocukların güvenli bir ortamda eğlenmesini sağlamak kapsamlı ve dikkat gerektiren bir iştir. Kalabalık ortamlarda eksik tedbirlerin alınması başarısızlığı ve çeşitli sorunları beraberinde getirir. Bu nedenle düğünlerde, özel gün etkinliklerinde ve kurumsal organizasyonlarda mutlaka işin ehli bir organizasyon firması ile çalışmak gereklidir.

Kapalı Alanda Çocuk Etkinlikleri

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Organizasyonların yapıldığı süre zarfında çocuklara ayrılmış özel bir alan olmalıdır. Biraz daha evde etkinlik denilecek düzeyde olan keyifli çalışmalar yapmak oldukça basittir. Çocuklarınıza boyalarla, kâğıt ve kalemle ya da oyuncaklarla birçok etkinlik yapılması mümkündür. Dikkat edilmesi gereken kısım bu etkinliklerin çocuğunuzu sıkmaması ve sıktığı takdirde çocuğunuzun buna zorlanılmamasıdır. Anlaşma sağlanılan organizasyon firması eğer bu noktada yeterli donanıma sahip değilse çocuklu katılımcılar için zorlu bir süreç olacağı açıktır. Çocuklarla ilgilen eğitimciler bu oyunları oynarken şu hususlara dikkat edilmelidir;

  • Tercih edilen etkinlik çocuğunuza bir şey katmalıdır.
  • Bunun yanı sıra oyunla ilgili kuralları oyundan önce koymalıdır. Oyun sırasında bu işlemi yapması çocuğun oyun ile ilgili hayal kırıklığı yaşamasına sebep olur. Kalabalık ortamda kendisini geri çekmek isteyebilir.
  • Seçtiğiniz etkinlik çocuğunuzun yeteneklerini aşmamasına dikkat edilmelidir. Kendi yeteneklerini aşan durumlar karşısında çaresiz kalması oynama isteğini kırabilir.
  • Çocuğunuza anne – baba içgüdüsü ile kaybetmeniz çocuğunuzu olumsuz etkileyebilir. Çocuğunuzun normal şartlar altında oyunları kaybetmesinden korkmamalısınız. Ailelerin özellikle toplu alanlarda çocuklarına bu güveni vermeleri gereklidir.
  • Çocuğunuzun yaşadığı zorluklarda ona yardım etmekten çekinmeyin.
  • Çocuk etkinlikleri fazla resmi şekilde yürütülmemelidir. Amaç aileden bir süreliğine ayrı kalan çocuğu eğlendirmek olduğu için sıkıldığı anlaşıldığı gibi dikkati başka etkinliğe çevrilebilir.

Bunları göz önünde bulundurarak çocuklarınız ile evinizde yapabileceğiniz bazı etkinlikler şunlar olabilir;

Kukla Çocuk Etkinlikleri

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Organizasyonlarda sıkça yapılan ve çok sevilen bir etkinliktir. Çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirebilecek bir etkinliktir.

Çocukları komik sözleri ve hareketleri ile güldürecek bir kukla gösterisi her zaman ilgi odağı olacaktır. Bunun çocuklara profesyonel bir kukla gösteri şeklinde sunulabileceği gibi eğitmenler eşliğinde çocuğun da becerisini geliştirecek şekilde çeşitli malzemelerle yapması da istenebilir.

Alanda çocuklara dağıtılan bir çorabın içine biraz pamuk koyulur. Çoraba ipliklerden saç ve düğmelerden göz takabileceği söylenir. Bunları yaparken çocuğun da fikrinin alınması önemlidir. Bu sayede severek etkinliğe katılmak ister.

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Ardından bu kuklayı çocuğun eline geçirin ve seslendirmesini isteyin. Kendinize de yapacağınız bir kukla ile çocuğunuzun hayal gücünün oluşturduğu bir hikâye canlandırabilir. Özellik 6 yaş etkinlik oyunları arasında oldukça sevilen bir türdür.

İngilizce Etkinliği

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

8 yaş etkinlik örnekleri arasında oldukça sevilen ve basit bir etkinliktir. Anne, baba, kardeş, okul ve oyun gibi basit kelimeleri çocuğunuza öğreterek başlayabilirsiniz. Çocuğunuz İngilizce dersi alıyorsa kelimeleri biraz daha zorlaştırabilirsiniz. Evde yapılan çocuk etkinlikleri arasında oldukça popüler ve öğreticidir.

Boyama Çalışmaları

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Boya kalemleri ile renkli boyamalar yapmak özellikle ana okulu çağında olan çocuklar için en keyifli çalışmalar arasında yer alır. Bu nedenle organizasyonlarda kapalı alanlarda bu etkinlik de sıkça tercih edilir.

Yüz Boyama Etkinlikleri

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Yüz boyama etkinlikleri hem kapalı alanda hem de açık alanda düzenlenen etkinliklerde çocuklarınız için inanılmaz zevkli bir çalışma olacaktır. Rengarenk boyalarla yüze yapılan şekiller çocukların renk renk bir görüntüye sahip oluşu onlara keyif verecektir.

Bahçede Yapılacak Etkinlikler

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Bahçede yapılacak etkinlikler genellikle bol hareketli etkinliklerdir. Bu sayede çocuğunuzun kas gelişimine de yardımcı olmuş olunur. Küçük kâğıtlara koş, zıpla, otur, yürü ve sürün gibi hareketleri yazıp katlanır ve ardından bunlar bir kavanoza atılır.

Sırayla herkesin kâğıttan çektiği hareketi yapmasını istenir. Çocuklar hep birlikte bu hareketleri yapmaktan mutlu olacaktır. Ayrıca fizik gelişimi ve zekâ gelişimine de yarar sağlayacaktır.

Dışarıda Çocuk Etkinlikleri

Sosyal ortamda çocuklarınızın yapacağı etkinlikler çocuğunuza oldukça sosyal öğreti kazandırır. Su parkları, oyun parkları ve şişme oyun parkları gibi alanlarda çocuğunuz yeni arkadaşlar edinebilir. Çocuklarınızı kontrollü bir şekilde buralara bırakarak buralarda zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Şişme Oyun Parkları

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Şişme oyun parklarını dışarda bulabileceğiniz gibi her bütçeye uygun bir şekilde alabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğunuzun doğum gününde arkadaşları ile güzel vakit geçirmesi için kiralamanızda mümkündür. Çocuğunuz bu ortamlarda arkadaşları ile daha çok kaynaşabilir ya da dışarıda gittiği bir şişme oyun parkında farklı arkadaşlıklar kurabilir.Arkadaşları ile bu parklarda farklı oyunlar üretebilir ve çocuğunuzun zekâ gelişimine destek sağlayabilir.

Şişme oyun parkları özellikle kurumsal düğün organizasyonları, piknik organizasyonları ya da diğer toplantı organizasyonlarında en sık kullanılan etkinliktir. Çünkü çocukların en keyif aldıkları enerjilerini verdikleri verimli bir çalışmadır. Ayrıca 3 yaş çocuk etkinlikleri arasında oldukça popülerdir.

Palyaçolar İle Çocuk Etkinlikleri

020-organizasyonlari-icin-en-keyifli-cocuk-etkinlikleri

Organizasyonların en keyifli dakikalarını belki de palyaçolarla geçirmek mümkün. Çocuklarınız onlarla dans eder, şarkılar söyler ve gönlünce eğlenir. Sempatik palyaçolar her zaman çocuk etkinleri için vazgeçilmezdir.

 


FA Organizasyon, sorumluluğunu aldığı bütün projelerde ailelerin ve çocuklarının en güvenli şekilde eğlenmelerini sağlayacak ortamları alternatif görsel etkinlikler ile hazırlamaktadır. Çocukların da eş zamanlı olarak dolu dolu vakit geçirmelerini sağlarken profesyonel donanıma sahip bir ekip ve eğitmenler eşliğinde çocuk etkinlikleri için de en güzel çalışmaları yerine getirmektedir.

Organizasyonlarınıza özel teklifler almak için hemen arayın ► +90 212 212 11 66 | +90 555 423 13 13
Etkinliğinize özel orkestra gruplarını incelemek için hemen tıklayın